Dunajská Streda spomínala na 17.november

Autor: Pavol Sebök | 19.11.2012 o 21:45 | (upravené 19.11.2012 o 22:23) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  457x

Mám dobrú správu. Dá sa ešte u nás zorganizovať pekná priateľská nekomerčná a láskavá udalosť s peknou účasťou ľudí s dobrým srdcom, bez ohľadu na  národnosť, vek, vierovyznanie, politickú orientáciu. Viem to, pretože nám sa to v Dunajskej Strede podarilo.

Na začiatku bol nápad zorganizovať spomienkovú akciu na 17.november. Nechceli sme robiť žiadne majestátne koncertné vystúpenie, žiadne veľké prejavy prázdnych slov a hlavne žiadne pretvárky. Chceli sme len pritiahnuť ľudí s rodinami na pozitívne orientované stretnutie v sobotu podvečer, pripomenúť si možnosť slobodného zhromažďovania sa, podporiť dobrú vec a hlavne vniesť aspoň troška lásky a šťastia do chladného sobotného večera.

Tak sme zorganizovali akciu s názvom „Lampióny šťastia pre Dunajskú Stredu / Szerencselampionok szerdahelyért," na ktorej sa zúčastnili ľudia z mesta aj okolia. Prišli aby podporili dobrú vec, aby si zaželali niečo pekné, aby sa po dlhom čase možno stretli so známymi, alebo možno len pre to, aby si spríjemnili sobotný podvečer. A tak sa nám zaplnilo námestie pred „kulturákom," a po spoločnom odpočítavaní sme vypustili „lampióny šťastia" aj so želaniami a dobrým pocitom hore k nebesiam.

Bola to krátka, ale prekrásna akcia, ktorá nechala zabudnúť na všetky starosti aspoň na krátku dobu. Akcia, kde sa nesúperili politické názory, nepredbiehalo sa vo veľkosti svojho lokálpatriotizmu, akcia, kde prevládala radosť a láska.

 

Tak si nám ešte poprajem veľa takýchto pekných zhromaždení s ľuďmi s dobrým srdcom.

P.S.: Týmto by som chcel poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili, ktorí dobrovoľne pomáhali s organizáciou, ktorí pomáhali s propagáciou akcie. Už pri organizovaní sme natrafili na veľký počet spriaznených ľudí, ktorí nám pomohli bez nároku na honorár. Ďakujem.

Vkladám video z udalosti: http://www.youtube.com/watch?v=rqjg-S8aWMs

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?